Předpokládám, že jste si z minulého článku zapamatovali všechny slangové názvy, kterými se vodní dýmka nazývá. Pokud ne, dáme si stručné opáčko. Tak je to šíša, vodnice, vodárko nebo farec. A je to, ani to nebolelo. Pokud ji už máte doma, tak jistě víte přesně z čeho se skládá. Tak je to hlavní část ze skla, nádoba, které se všeobecně říká karafa, nebo také váza. Dále jsou to části, které být musí a to korunka, tělo a hadice neboli krátce šlauch. Tělo vodnice bývá většinou z mosazi, ale není to povinnost. Může být někdy jen docela obyčejné, ale jinde to může být přímo umělecké dílo.
To záleží na výrobci. Korunka je to, co se umístí docela nahoru a je to vlastně místo, kde bude hořet uhlí s tabákem. Zde vlastně vzniká kouř, tedy hlavní věc, proč jsme si vodnici pořídili. Na jeho kvalitě https://echo24.cz/a/imb47/donutime-je-aby-prestali-vyrabet-smejdy-tvrdi-jourova-k-dvoji-kvalite-potravin pak závisí více faktorů. Hlavní je kvalita tabákové směsi a samozřejmě také uhlí. Bude asi rozdíl mezi dřevěným a kokosovým, ale to už je na chuti každého majitele. Poslední povinnou části je šlauch neboli hadice. Na jejím konci je pak náústek, ze kterého kuřák potahuje studený kouř. To samozřejmě není všechno. Jsou tu pak ještě další drobnosti, které však nejsou tak úplně nutné, protože se bez nich lze obejít, nebo je něčím nahradit.
Takže je to například tarbuš. Tato věcička je takovým malým krytem, který slouží k soustředění tepla ke korunce. Dříve to bylo určeno k tomu, aby vítr nerozfoukával popel. Dále můžeme mít sítko, které nám nahradí alobal s dírkami, ale údajně s tímto sítkem nejsou dobré zkušenosti. Kleštičky a kartáček pak slouží k údržbě vodnice samotné. Všechny tyto drobnosti si lze pořídit tam, kde je prodej vodních dýmek. Pokud o ně stojíte, tak ani nemusíte nikam chodit, protože si můžete kliknout myšítkem zde na odkaz a ihned jste v e shopu, kde dostanete jak celé dýmky, tak i potřebné věci.