Svépomocná akce – chcete ušetřit za stavební firmu a mít doma podlahové topení? Není nic jednoduššího, než si pořídit systémové desky podlahového vytápění 30 mm, reflexní fólii, kročejovou změkčující vrstvu, cemento-vláknité desky, topné potrubí, rozdělovač a laminátovou plovoucí podlahu, a můžete se pustit do práce sami. Pokládku fólií, desek a potrubí zvládnete sami a rozdělovač vám k potrubí a topnému zdroji zapojí instalatér za rozumnou cenu.
Překvapení pro zbytek rodiny – pokládkou podlahového topení svépomocí můžete překvapit zbytek rodiny, která se bude nacházet například na horách. Dá se to zvládnout během prodlouženého víkendu a výhodou je, že můžete začít topit ihned po pokládce. Musíte si ovšem také rozmyslet, jaký bude topný zdroj, buď plynový kotel, elektrokotel, anebo třeba krb či krbová kamna s výměníkem.
Teplo jako nikdy – podlahové topení umožňuje vytápěnému prostředí vtisknout nebývalý komfort, protože teplo se tu šíří z velké plochy, čímž se docílí rovnoměrně rozložené teploty v celém objemu vzduchové hmoty. To se velmi liší od topení radiátory, neboť s nimi máte v obytném prostoru u podlahy většinou chladněji, zatímco u stropu bývá i o několik stupňů více. Musí se pak kvůli tomu zbytečně přetápět, pokud chcete mít teplo na nohy, přičemž u stropu je pak zbytečné vedro.
Bosé nohy i v zimě – když k někomu zavítáte v zimě na návštěvu, málokdo vás přivítá ve svém domě tak, že by byl vysloveně naboso. Většinou se v zimním období doma chodí alespoň v ponožkách a mnozí lidé oblékají dokonce ponožky pěkně husté, vlněné, aby jim nebylo chladno od nohou. Anebo obouvají pantofle či papuče. Dovolit si i v zimě procházet se po podlaze zcela naboso, je však něco, co významně posílí vaše zdraví ve smyslu silnějších doteků na reflexních ploškách bosých chodidel. Jestliže k tomu přidáte teplo od podlahy, bude to ještě intenzivnější a zdravější počin. Bosonohá chůze je velmi zdravá, a pokud to nejde v zimě v přírodě, měli byste si to umožnit alespoň doma.